Poznajmy się!

Bezpłatnie skonsultujemy szanse na wdrożenie ulgi B+R lub przygotujemy dedykowaną ofertę

Wdrożyliśmy już 54 ulgi badawczo-rozwojowe u naszych Klientów

Obsługujemy 120 firm rocznie

Dział doradczy tworzą byli eksperci NCBR, BGK oraz Komisji Europejskiej

70% klientów powraca

Ulga B+R

Ulga B+R umożliwia odliczenie po raz drugi od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodu, które związane są z działaniami badawczo – rozwojowymi. W konsekwencji, przedsiębiorca zmniejsza swoje zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym PIT lub CIT.

 

Przykładowo, przy opodatkowaniu 19% podatkiem CIT, przedsiębiorca wydając w ciągu roku 1 mln zł na działalność B+R odzyskuje poprzez ulgę B+R 190 000 zł poniesionych nakładów.

Poznaj więcej informacji o uldze B+R

Jak możemy pomóc?

Pomagamy przedsiębiorstwom zidentyfikować działalność badawczo – rozwojową wewnątrz firmy, przypisać związane z nią koszty do ulgi B+R. Asystujemy w dopełnieniu obowiązków ewidencyjnych ulgi B+R, jak również składamy odpowiednie deklaracje do organu podatkowego.

Mapowanie procesów B+R oraz identyfikacja kosztów

Zbieramy i analizujemy informacje na temat procesów B+R i ich charakterystyki (miejsce generowania kosztów prac B+R, sposób dokumentacji i raportowania prac B+R i ich wyników, zaangażowanie osób, ewidencja kosztowa i projektowa)

Dokonujemy szczegółowej analizy oraz identyfikacji kosztów działalności B+R, które spełniają kryteria kosztów kwalifikowanych podlegających odliczeniu od podstawy opodatkowania.

1​

2

Rekomendujemy zmiany

Rekomendujemy zmiany w zakresie dokumentowania kosztów kwalifikowanych. Rekomendacje dotyczą  w szczególności istnienia obiegu dokumentów projektowych i księgowych, treści umów z pracownikami, ewidencji czasu pracy i in.

W zależności od sytuacji, możemy przygotować wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej.

Asysta w rozliczeniu oraz
audyt i kontrola

Analizujemy dane księgowe, weryfikujemy koszty kwalifikujące się do zastosowania ulgi na działalność B+R oraz udzielamy pomocy w przygotowaniu załącznika CIT-BR do składanego rocznego zeznania podatkowego.

Weryfikujemy przestrzeganie ustalonych zasad związanych z rozliczaniem ulgi B+R (dokumenty wewnętrzne, procedury, dokumentowanie i księgowanie kosztów, ewidencja czasu pracy itp.). Aktywnie uczestniczymy w kontroli ulgi.

3

Ulga B+R w 6 krokach

1. Czym jest działalność badawczo-rozwojowa?


W praktyce działalność badawczo – rozwojowa w większym lub mniejszym zakresie prowadzona jest przez każde przedsiębiorstwo, zaczynając od firm technologicznych, informatycznych, biur architektonicznych, wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw produkcyjnych. Wszystkie bowiem przedsiębiorstwa systematycznie pracują nad usprawnieniem swoich produktów, procesów czy usług, chociażby po to, aby produkcja była szybsza, produkt i usługa bardziej niezawodna, czy proces bardziej zautomatyzowany.
2. Kto może skorzystać z ulgi?


Adresatami ulgi są nie tylko przedsiębiorstwa wytwórcze, ale tak naprawdę każde przedsiębiorstwo lub podmiot prowadzący działalność. W każdej firmie jest miejsce na wprowadzanie nowych rozwiązań i inwestycji, które pozwolą skorzystać z odliczenia.
3. Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z ulgi B+R?


Tak! Użytkownicy mogą z łatwością dodać film z YouTube lub Vimeo

 1. Otwórz ustawienia aplikacji
 2. Kliknij przycisk "Zarządzaj pytaniami"
 3. Kliknij na pytanie, do którego chcesz dołączyć film
 4. Podczas edycji odpowiedzi na pytanie, kliknij na ikonę filmu wideo, a następnie wklej URL YouTube lub Vimeo
 5. To wszystko! Miniatura Twojego filmu wideo pojawi się w polu tekstowym odpowiedzi
4. Czym są koszty kwalifikowane?


Do kosztów kwalifikowanych, związanych z prowadzaniem działań B+R zaliczamy w szczególności:

 • koszty nabycia materiałów i surowców bezpośrednio związanych z prowadzoną działalnością badawczo- rozwojową,
 • koszty pracownicze związane stricte z realizacją działalności badawczo-rozwojowej,
 • odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wykorzystywanych w prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej,
 • nabycie niebędącego środkami trwałymi sprzętu specjalistycznego wykorzystywanego bezpośrednio w prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej,
 • koszty uzyskania i utrzymania patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy, prawa z rejestracji wzoru przemysłowego
 • ekspertyzy, opinie, usługi doradcze i usługi równorzędne,
 • odpłatne korzystanie z aparatury naukowo-badawczej,
5. Czy ulga uzależniona jest od sukcesu?


Nie. Działalność badawczo-rozwojowa jest z natury obarczona ryzykiem. Ulga ma za zadanie zachęcać przedsiębiorstwa do rozwoju technicznego i technologicznego, niezależnie od efektów prób wprowadzenia innowacji.
6. Jak zacząć?


 1. Aby skorzystać z ulgi B+R, należy zidentyfikować działania badawczo-rozwojowe, które były prowadzone w firmie lub – jeśli takich nie było – znaleźć obszar, w którym można je wdrożyć.

 2. Następnie należy zidentyfikować koszty kwalifikowane poniesione na B+R i dokonać formalności takich jak prowadzenie ewidencji oraz odpowiednie wykazanie ich w formularzach podatkowych.

Poznaj historię sukcesu naszych Klientów

Zadowoleni klienci są podstawą każdego silnego biznesu,
a nasz nie jest wyjątkiem

Produkcja maszyn

Zatrudnienie 200 osób

Firma w ostatnim roku podatkowym prowadził kilka projektów, w ramach których powstały prototypy gotowych maszyn. Budowa w/w urządzeń wiązała się z zakupem materiałów takich jak stal, silniki czy sprężarki. Łącznie firma wydała 1,2 mln PLN na ten cel. Ze względu na to, że firma prowadziła działania badawczo-rozwojowe rozliczyła w ramach ulgi B+R 100% kosztów związanych z budową prototypowych urządzeń dzięki oszczędziła 228 tys. PLN.

228
tys. PLN

Jesteśmy tutaj aby pomóc

Naszym celem jest bezpieczne wdrożenie ulgi B+R w twoim przedsiębiorstwie. Sprawiamy, że prawo podatkowe jest łatwe do zrozumienia i przestrzegania.

Prostota

Sukces

Święty spokój

O nas

Pomagamy firmom we wdrażaniu mechanizmu ulgi badawczo-rozwojowej. Rozumiemy złożoność prawa podatkowego oraz jak zastosować wytyczne Ministerstwa do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić wspaniałe usługi i wyniki.

Wiemy jak odnieść sukces

Nasi specjaliści pomogli we wprowadzeniu 54 ulg B+R w działalności naszych Klientów.

Mamy doświadczenie

Nasze know-how czerpiemy z wieloletniego doświadczenia. Rozumiemy złożoność podatków i wiemy, jak zastosować ich zasady do Twojej firmy.

Zawsze będziemy z Tobą

Jeśli zdecydujemy się współpracować, otrzymasz nasze pełne wsparcie. Wierzymy w Ciebie i pomożemy Ci osiągnąć wspaniałe rzeczy, ponieważ Ulga B+R to dopiero początek Twojego sukcesu.

Dbamy o Twoją opinię

Firma InnovaTree wyróżnia się otwartym i elastycznym podejściem do klienta. Podjęte zobowiązania realizuje z dużym zaangażowaniem i co najważniejsze – z dużą skutecznością. Gorąco polecam i zachęcam do współpracy z InnovaTree

Dominik Piekarski - Prezes Zarządu
Opoczno Sp. z o.o.
 

image_edited.jpg

Nie wiesz, czy Twója firma ma szanse na wdrożenie ulgi B+R?

Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz ulgę B+R oraz dowiesz się czy warto ją zastosować. Zadzwoń pod numer + 48 530 918 074, napisz e-mail: hello@innovatree.pl lub umów bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.

Umów bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.

Bez zobowiązań.

 

Poznajmy się

Doradztwo to coś więcej niż udzielanie porad. 
Dobry konsultant biznesowy tworzy wizję przyszłości Twojej firmy

Partner Zarządzający

Wprowadźmy razem ulgę B+R
do twojej firmy!

Oferujemy wsparcie dotyczące wdrożenia ulgi B+R. Skontaktuj się z nami aby uzyskać ofertę lub bezpłatnie skonsultować szanse na skorzystanie z tego mechanizmu podatkowego.

Poznaj naszą ofertę

Wypełnij poniższy formularz aby poznać naszą ofertę dotyczącą wdrożenia ulgi B+R

 

Specjalizujemy się we wspieraniu rozwoju firm poprzez innowacje, scanning technologiczny i dostęp do finansowania.

 • LinkedIn - Biały Krąg
 • Twitter - Biały Krąg
 • Facebook - Biały Krąg

Dotacje

Projekty badawczo-rozwojowe

Projekty inwestycyjne

Pozostałe dotacje

InnovaTree Sp. z o.o. All rights reserved.