DSC09112 2560 90.jpg

Przemysł 4.0
 

Dofinansowanie dla firm produkcyjnych

portfolio.png

Obsługujemy 120 firm rocznie

trophy.png

Pozyskaliśmy 72 dotacje na projekty inwestycyjne

analytics.png

70% klientów powraca
 

Przemysł 4.0

Przemysł 4.0 to dofinansowanie dla firm produkcyjnych, które chcą wprowadzać w firmach rozwiązania dotyczące cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji. Wsparcie można przeznaczyć m.in. na roboty przemysłowe, rozwiązania dotyczące sztucznej inteligencji cyberbezpieczeństwa, przemysłowego internetu rzeczy i analizy danych. Maksymalna wartość dofinansowania projektu wynosi 800 tys. zł.

Przedsiębiorca składający wniosek o dofinansowanie będzie musiał mieć już przygotowany plan transformacji firmy w kierunku przemysłu 4.0. Tzw. mapa drogowa powinna dotyczyć całego przedsiębiorstwa. W ramach grantu przedsiębiorca otrzyma refundację kosztów przygotowania takiej mapy w wysokości do 100 tys. zł.

InnovaTree 34.jpg

Kto może otrzymać dotację?

Małe lub średnie firmy (z wykluczeniem mikro), które:
 

 • prowadzą działalność produkcyjną;

 • przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym w okresie 3 lat poprzedzających rok, w którym złożyły wniosek o udzielenie wsparcia osiągnęły przychody ze sprzedaży nie niższe niż 2 mln zł;

 • mają opracowaną mapę drogową (plan transformacji firmy w kierunku Przemysłu 4.0) czyli plan wdrożenia zmian w przedsiębiorstwie w dziedzinach cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji. W ramach grantu każda firma otrzyma refundację kosztów przygotowania takiej mapy w wysokości do 100 tys. zł.;

 • z dofinansowania skorzystają przedsiębiorcy, którzy mają dostępny limit pomocy de minimis.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

salary.png

Mapa drogowa

Kosztem projektu mogą być usługa polegającą na opracowaniu mapy drogowej.

conveyor.png

Zakup maszyn i urządzeń

Do kosztów projektu zaliczymy również zakup maszyn i urządzeń koniecznych do wdrożenia wybranego obszaru transformacji w tym: 
 

 • Big Data oraz działania związane z analizą danych;

 • Roboty przemysłowe;

 • Przemysłowy Internet rzeczy;

 • Integracja technologii informatycznych i operacyjnych (IT/OT) i tworzenie systemów cyber-fizycznych (CPS);

 • Cyberbezpieczeństwo;

 • Chmura obliczeniowa;

 • Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość;

 • Sztuczna inteligencja;

 • Blockchain;

 • Druk addytywny (druk 3D).

gears.png

Usługi doradcze

Do kosztów projektu zaliczymy usługi doradcze związane z wdrożeniem mapy drogowej.

business.png

WNiP

Wydatkami kwalifikowanymi projektu mogą być zakupy wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej.

Poziom dofinansowania

Możesz otrzymać maksymalnie 800 000 zł. Wsparcie wyniesie do 85% wartości projektu.

Terminy naborów wniosków

Przemysł 4.0

Start:

15.06.2021

Zakończenie:

30.06.2021

Co oferujemy

Oferujemy pełne wsparcie na każdym etapie procesu, począwszy od kompleksowej oceny koncepcji i możliwości finansowania, poszukiwania partnerów, przygotowania wniosku o dofinansowanie, skutecznego udziału w panelu ekspertów, na rozliczaniu dotacji i zarządzaniu projektem kończąc.

Bezpłatna analiza szans
na pozyskanie dotacji

Zanim zaczniemy przygotowywać projekt dotacyjny, musimy lepiej poznać Twoją firmę. Prowadzimy bezpłatną dogłębną i kompleksową analizę koncepcji projektu, aby upewnić się, że Przemysł 4.0 to odpowiedni wybór.

Koncepcja i możliwości finansowania


Oceniamy, czy Twój projekt pasuje do konkursu Przemysł 4.0, spełnia wymogi merytoryczne i ma realną szansę na uzyskanie dotacji.
Innowacyjność i potencjał rynkowy


Analizujemy, czy nowe rozwiązanie cechuje odpowiedni poziom innowacyjności, projekt rozwiązuje konkretny problem oraz odbiorcy istotnie go potrzebują. Innowacja powinna przetrwać na rynku i generować przychody.

1​

Przygotowanie wniosku
o dofinansowanie

2

Przygotowując projekt do konkursu Przemysł 4.0, skupiamy się na czynnikach, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie dotacji. Wspieramy Cię również w przygotowaniu wszystkich dokumentów związanych z ofertowaniem i rozeznaniem rynku.

Najlepsze know - how


Dzielimy się z Tobą naszą wieloletnią wiedzą na temat dotacji, najlepszymi praktykami oraz sposobami na uniknięcie typowych błędów na etapie aplikowania i realizacji projektu.
Modelowanie projektu


Zajmiemy się modelowaniem projektu w celu maksymalizacji szans pozyskanie dotacji.
Dokumentacja i ocena wniosku


Przygotujemy kompletną dokumentację konkursową. Nawet najlepszy projekt wymaga doskonałego przygotowania uczestników panelu do dyskusji z ekspertami. Pomagamy w opracowaniu właściwej strategii, aby żadne pytanie nie okazalo się zaskakujące. Udzielimy merytorycznego wsparcia, odpowiadając na ewentualne, dodatkowe pytania ze strony ekspertów oraz PARP.

Realizacja projektu

Formalności, obowiązki sprawozdawcze i raportowanie wymagają od beneficjenta uwagi i staranności. Zapewnimy, że realizacja projektu przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

Umowa o dofinansowanie


Formalności, obowiązki sprawozdawcze i raportowanie wymagają od beneficjenta uwagi i staranności. Zapewnimy, że realizacja projektu przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem.
Szkolenie z rozliczania dotacji


Wszystkie zasady finansowe dotyczące dotacji są zawarte w umowie o dotację oraz dokumentach towarzyszących. Na początku może się to wydawać trochę onieśmielające, dlatego zorganizujemy wstępny warsztat, na którym przeszkolimy pracowników Twoje firmy z ogólnych zasad prowadzenia oraz rozliczania projektu.
Rozliczanie dotacji


Nasi doradcy z działu rozliczeń posiadają ponad 15-letnie doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów badawczo rozwojowych. Oferujemy pełne wsparcie w procesie rozliczania dotacji: przygotowujemy wnioski o płatność, wnioski o zmiany w projekcie, wnioski sprawozdawcze, przeprowadzamy ofertowanie, kończąc na wsparciu podczas kontroli projektu.

3

Poznaj historię sukcesu naszych Klientów

Zadowoleni klienci są podstawą każdego silnego biznesu,
a nasz nie jest wyjątkiem

Firma InnovaTree wyróżnia się otwartym i elastycznym podejściem do klienta. Podjęte zobowiązania realizuje z dużym zaangażowaniem i co najważniejsze – z dużą skutecznością. Gorąco polecam i zachęcam do współpracy z InnovaTree

Dominik Piekarski
Prezes Zarządu

O nas

Pomagamy firmom w uzyskaniu dofinansowania z Przemysł 4.0. Rozumiemy złożoność dotacji oraz jak zastosować wytyczne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić wspaniałe usługi i wyniki.

Wiemy jak odnieść sukces

Nasi specjaliści pomogli w pozyskaniu środków na 72 projekty inwestycyjne

Mamy doświadczenie

Nasze know-how czerpiemy z wieloletniego doświadczenia. Rozumiemy złożoność dotacji i wiemy, jak zastosować ich zasady do Twojej projektu.

Zawsze będziemy z Tobą

Jeśli zdecydujemy się współpracować, otrzymasz nasze pełne wsparcie. Wierzymy w Ciebie i pomożemy Ci osiągnąć wspaniałe rzeczy, ponieważ Przemysł 4.0 to dopiero początek Twojego sukcesu

Nasz punkt widzenia

DSC09112 2560 90.jpg

Do kiedy można rozliczyć ulgę B+R w 2021?

24 marzec 2021

Jeśli nie zdążyłeś przygotować dokumentacji związanej z rozliczeniem ulgi badawczo-rozwojowej w tym załącznika CIT-BR to masz jeszcze na to czas [...]

InnovaTree 34.jpg

7 ważnych pytań związanych z ulgą B+R

15 luty 2021

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ulgi B+R, dotyczące np. poziomu innowacyjności czy też procedury wdrażania ulgi B+R [...]

Image by NORTHFOLK

Wybór najkorzystniejszej oferty - krok po kroku

23 marzec 2020

W obliczu mnogości obowiązujących wytycznych można wyróżnić część podstawowych elementów, które warunkują prawidłowe przeprowadzenie [...]

Nie wiesz, czy Twoja firma ma szanse na pozyskanie dotacji Przemysł 4.0?

Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz dotację Przemysł 4.0 oraz dowiesz się czy warto składać wniosek o dofinansowanie.

+48 502 095 440

 

Poznajmy się

Doradztwo to coś więcej niż udzielanie porad. 
 

Joanna Skrzeczkowska - small.png
Szymon Talbierz - small.png

Partner Zarządzający

Paweł_Sieczkowski_-_small.png
Klient-9_edited.png
ALPLA_edited.png
Promar_edited.png
chemirol_edited_edited.png

Pobierz dodatkowe informacje

Dzięki naszej publikacji poznasz kluczowe informacje o dotacji Przemysł 4.0.