• malgorzatakazmierc

Dotacje poszukiwane! Które firmy mają szanse jeszcze skorzystać ze środków w obecnej perspektywie?

Obecny okres programowania 2014-2020, właśnie dobiega końca. Zgodnie z ustaleniami unijnymi, wszystkie przyznane fundusze unijne przyznane w ramach Funduszu Spójności muszą zostać rozliczone do 31.12.2023r.


Obecnie poziom wykorzystania środków UE to według Ministerstwa 86%.


"Do końca czerwca wykorzystaliśmy już 86 procent przysługujących nam środków z polityki spójności na lata 2014-2020, czyli 287,7 miliarda złotych. – informuje minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Oznacza, to że środki finansowe jeszcze czekają na wydanie!


W dzisiejszym artykule skupimy się na konkursach, które naszym subiektywnym zdaniem warto rozważyć.
Śląskie, lubuskie czy mazowieckie?

Firmy z tych regionów

mają jeszcze

szanse na dotacje...


Regionalny konkurs na Śląsku już trwa, od 08 czerwca br. można starać się o dofinansowanie na:

  • prac B+R wraz z możliwością ich wdrożenia,

  • rozwoju lub utworzenia zaplecza badawczo - rozwojowego.

Co ciekawe do konkursu zaproszone są nie tylko firmy z sektora MŚP, ale również duże firmy oraz konsorcja, a projekty muszą wpisywać się w Regionalny Inteligentne Specjalizacje Medyczne.


Natomiast już za moment 18 maja br., zostanie uruchomiony konkurs w województwie Lubuskim, który swoje wsparcie ściśle kieruje do firm, planujących wdrożenie nowych usług lub produktów opartych na wynikach prac własnych lub nabytych. Poziom dofinansowania to 55% dla Mikro i Małych

45% dla Średnich.


Na koniec warto wspomnieć o cieszący się dużą popularnością konkursie w województwie mazowieckim 3.3. To już kolejny rozdanie, które wspiera firmy z Mazowsza, dając możliwość wdrożenia własnych lub zakupionych prac B+R do przedsiębiorstwa dzięki inwestycją. Szczegóły konkursu poznamy już w czerwcu.


Prowadzisz działalność na terenie wybranych województw? Koniecznie zajrzyj do naszych ulotek informacyjnych. Zebraliśmy w nich najważniejsze informacje, na podstawie których możesz wstępnie ocenić szanse na pozyskanie dotacji na inwestycje i rozwój Twojej firmy.
Powiązane artykuły