Oferujemy wsparcie
w procesie pozyskania dotacji
POIR 4.1.4 - Projekty aplikacyjne: konsorcja naukowo-przemysłowe
Konkurs kierowany do konsorcjów, składających się z co najmniej jednej jednostki naukowej i jednego przedsiębiorstwa. Dotacja wspiera finansowanie prac B+R, w tym kosztów wynagrodzeń, zakupu surowców, usług podwykonawców oraz budowę innowacyjnych, prototypowych linii technologicznych, opracowywanych przez konsorcjantów.

Partner
Były ekspert naukowo-gospodarczy NCBR, PARP, BGK oraz Komisji Europejskiej.

Dla kogo
Konsorcja naukowo-przemysłowe: przedsiębiorstwa MŚP/duże oraz jednostki naukowe

Poziom dofinansowania
Do 80%

Instytucja finansująca
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Dofinansowanie współpracy przedsiębiorstw
z jednostkami naukowymi
Konkurs 4.1.4 daje możliwość dofinansowania projektów B+R, w których istotną rolę pełni jednostka naukowa. W ramach konsorcjum należy dokonać podziału prac zgodnie z kompetencjami. Przykładowo: jednostka naukowa może przeprowadzić fazę badawczą projektu, gdzie realizowane będą prace laboratoryjne. Następnie przedsiębiorstwo zajmie się rozwojem nowego produktu lub procesu, tak by był on gotowy do wprowadzenia na rynek.
Ze względu na możliwość szerokiego korzystania z potencjału jednostek naukowych, projekty aplikacyjne są optymalnym rozwiązaniem zarówno dla firm, które dopiero zaczynają angażować się w prace B+R, jak również dla przedsiębiorstw chcących podjąć zagadnienia badawcze o wysokim stopniu skomplikowania.
Kto może otrzymać dotacje?


Konsorcja, składające się z co najmniej jednej jednostki naukowej i jednego przedsiębiorstwa. W skład konsorcjum może wchodzić maksymalnie 5 podmiotów. Liderem konsorcjum może być przedsiębiorstwo lub jednostka naukowa.
Projekt musi być realizowany poza województwem mazowieckim, natomiast siedziba firmy lub jednostki naukowej może znajdować się na terenie Mazowsza.
Na co można przeznaczyć dofinansowanie?
W konkursie 4.1.4 jednostka naukowa wchodzi w skład konsorcjum, zatem nie pełni funkcji podwykonawcy finansowanego przez przedsiębiorstwo. Ponadto, w przypadku prac nad technologią/innowacją procesową, rezultatem projektu może być prototypowa linia technologiczna, służąca celom produkcyjnym.

Wynagrodzenia
Kosztem projektu mogą być wynagrodzenia brutto brutto pracowników B+R oraz kadry technicznej, zatrudnionej na umowę o pracę a także wynagrodzenia osób zatrudnionych na umowę zlecenie czy B2B.

Linia pilotażowa - demonstrator technologii
Do kosztów projektu zaliczymy również wszystkie wydatki związane z zakupem / wytworzeniem prototypowej linii produkcyjnej.

WNiP
Do kosztów projektu zaliczymy również wartości niematerialne i prawne w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej np. licencje na AutoCad lub inne profesjonalne oprogramowanie.

Podwykonawstwo
Do kosztów projektu zaliczymy koszty usług podwykonawców którym zlecamy przeprowadzenie konkretnych zadań w projekcie. Podwykonawcą może być jednostka naukowa, lub inne przedsiębiorstwo.

Surowce i materiały
Dofinansowanie otrzymają wszelkie surowce i materiały niezbędne do badań np. odczynniki chemiczne, stal, blachy, elektrody do spawania, oleje lub inne materiały niezbędne do realizacji projektu.

Grunty
Przedmiotem dofinansowania będzie również dzierżawa i wieczyste użytkowanie gruntów.

Amortyzacja
Wydatkami kwalifikowanymi projektu możemy wliczyć: amortyzację budynków, hal produkcyjnych a także amortyzację aparatury naukowo-badawczej i innych urządzeń służących prowadzeniu prac B+R np. frezarka, CNC czy prasa.

Odpłatne korzystanie lub leasing
Do kosztów projektu możemy wliczyć: wynajem powierzchni niezbędnej do realizacji projektu a także odpłatne korzystanie (wynajem / leasing) aparatury naukowo-badawczej i innych urządzeń służących celom badawczym np. frezarka, CNC czy prasa.

Ryczałt 25%
W związku z realizacją projektu przedsiębiorca otrzymuje dodatkową bonifikatę w wysokości 25% wartości projektu. Warto zauważyć, że przedsiębiorca nie musi opisywać i przedstawiać dokumentów księgowych potwierdzających poniesienie kosztów ryczatłu.
Termin naboru
Dlaczego warto z nami współpracować?

Byli eksperci NCBR, PARP, BGK, Komisji Europejskiej
Dział doradczy tworzą byli eksperci naukowo-gospodarczy takich instytucji jak: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Bank Gospodarstwa Krajowego, oraz Komisji Europejskiej

1,2 mld PLN
pozyskanych dotacji
Dla naszych klientów pozyskaliśmy 1,2 miliarda PLN bezzwrotnych dotacji.

Bezpłatna analiza możliwości pozyskania dotacji
Analizujemy aktualne potrzeby przedsiębiorstwa; potencjał firmy oraz czy planowany projekt wpisuje się w cele programów pomocowych i ma potencjał do jego kreacji pod kątem spełniania kryteriów oceny?
Jak możemy pomóc?

InnovaTree Sp. z o.o.
Al. Zwycięstwa 241/13
81-521 Gdynia
NIP 5833333780
Nasze biura:
Gdynia, Warszawa, Łódź, Wrocław.

Telefon
+48 530 918 074

Obsługujemy

200+
klientów B2B

20+
globalnych korporacji

15+
spółek giełdowych

70%
klientów powraca
Nasz punkt widzenia

Od imitacji do innowacji – rozwój przedsiębiorstw
21 lutego 2020
Zastanawiając się nad możliwością aplikowania o dotacje na prowadzenie prac B+R lub wdrażanie nowych rozwiązań, każdorazowo powinniśmy [...]

Dotacja – kiedy warto aplikować?
5 lutego 2020
Powiedzmy, że znamy już dostępne w najbliższym okresie rodzaje konkursów, rozróżniamy projekty inwestycyjne od badawczo-rozwojowych[...]
